Załoga

Piotr Hapanowicz – kapitan jachtu “Whisky moja żono”

Urodzony w Karkonoszach pod Śnieżka, mieszkaniec Szczecina, syn stoczniowca. Wychował się w środowisku żeglarskim, zaczął przygodę od Optymista do pełnomorskich jachtów. Brał udział w regatach o srebrny dzwon Kołobrzegu na s/y Karfi z sukcesami. Obecnie mieszka niedaleko Stockholmu, przygoda z żeglarstwem wróciła. Jest teraz “armatorem” dwie jednostki pływające bardzo udane, projektantów skandynawskich. Brał udział w Rejsach wokół Bałtyku pod tytułem Sailing For Peace and Nuclear Free Baltic Sea w latach 1988-1991. Od kilku lat trenuje Taekwondo, jest teraz w zarządzie klubu KSA liczącego ponad 350 członków, jest instruktorem, sędzia poomsae klasy C i świetnie się przy tym bawi. Sport był i jest w jego życiu od zawsze…

Więcej na www.sails.hp-max.se


Piotr Kowalski – fotograf

Fotograf, społecznik, absolwent WSHP, na kierunku Zarządzanie i Marketing, ale przede wszystkim człowiek wody. Pasjonat nauki, sportu i łapania okazji aby życie nie było nudą. Doświadczenie zdobyte na rejsach pozwala trzeźwo spojrzeć na świat dzięki czemu bycie “człowiekiem” traktuje poważnie. Współzałożyciel i wiceprezes Łowickiej Akademii Sportu. Motto życiowe – „Dlaczego kocham morze? Dlatego, że posiada ono jakąś potężną moc, która sprawia, że myślę rzeczy, o których lubię myśleć.”


Piotr Malczyk – ratownik medyczny, strażak

Zawodowy strażak pełniący służbę w KP PSP w Łowiczu, a także ratownik medyczny. Podczas wyprawy będzie odpowiedzialny za sprawy medyczne. Piotr jest zawodnikiem Łowickiej Akademii Sportu. Aktywnie udziela się także jako samorządowiec pełniąc funkcję radnego w Gminie Chąśno.


Krystian Cipiński – specjalista ds. mediów

Absolwent SGGW w Warszawie. Pracownik Łowickiego Ośrodka Kultury, radny Rady Miejskiej w Łowiczu, społecznik, grafik komputerowy. Organizator i uczestnik licznych projektów charytatywnych. Współpracuje z wieloma organizacjami i podmiotami indywidualnymi. Popularyzator działań z dziedziny kultury, sportu i ochrony środowiska.

Więcej na www.krystiancipinski.pl


Daniel Ziółkowski – kucharz

Absolwent pedagogiki na MWSHiP. Współprowadzi firmę kurierską. Prywatnie – mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat historii okresu średniowiecza, działający w grupach rekonstrukcyjnych – łucznik, kusznik. Nie stroni od sportu. Lubi przebywać w kuchni i eksperymentować z żywnością (oraz dawać ludziom “odrobinę radochy”).

 


Marcin Śliwiński – inżynier

Absolwent Politechniki Łódzkiej, elektryk – automatyk. Prywatnie szczęśliwy mąż, współtwórca dwójki dzieci. Pasjonat rodziny, sportu i podróży, adept Łowickiej Akademii Sportu.